Hizmetler / HAC


 • HAC
 • HAC

  HAC

  Hac “Her mü’minin Allah ile akdini yenilemek için fırsatını bulduğu veya gitmeye güç yetirdiği anda belirli bir zamanda ihrama girdikten sonra Arafat’ta vakfe yapmak, Kâbe’yi tavaf ederek ziyaret etmek ve diğer bazı vecibeleri yerine getirmekle gerçekleştirilen, özel mekânı ve zamanı olan bir ibadettir.” İslam’ın ana ibadetlerinden olan hac hem bedenî hem de malî bir ibadettir.

  Resûlullah (s.a.s.) şöyle buyuruyor: “Kim Allah için hacceder de hac esnasında kötü sözlerden ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsa annesinin 
  onu doğurduğu günkü gibi (günahlardan arınmış olarak hacdan) döner.” Bu hadis-i şerif de gösteriyor ki hac, Müslüman için büyük bir fırsattır. Hatta 
  hayatının dönüm noktasıdır da diyebiliriz. 

  Yine başka bir hadiste: “Mebrûr haccın sevabı ancak Cennettir” buyrularak hac ibadetinin önemine işaret edilmiştir.

  Her gün beş vakit kılınan namazlarda yönelinen Kâbe’ye bizzat giderek Allah’ın evini ziyaret eden kimse, namazda yaşadığı Allah ile buluşma şuurunu daha yakından hissetmeye başlamıştır. Haccı Allah ile buluşma şuuru olarak gören bir mü’minin haccı diğer ibadetlerini de diriltir. Haccını diriltmiş bir insanın namazı, orucu, zekâtı, daveti, feraseti, basireti ve şahsiyeti yeniden dirilecektir. 

  Bu anlayışla hac adeta topyekûn bir ba’sü ba’de’l-mevt (yeniden diriliş) hareketidir. İbadetlerin tümünü diriltmenin ve yeniden kazanmanın en kısa ve kesin yolu haccı diriltmekten geçmektedir. Haccı dirilten bir ümmet ise kaybettiği değerlerine yeniden kavuşacaktır.

   

  ACENTAMIZ İLE HAC ORGANİZASYONU

  Hac ve Umre organizasyonlarımız Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı denetimi ve gözetimi altında,TÜRSAB onayı ile yapılmaktadır.

  Çeyrek asırlık tecrübemiz ile rahat ve güven içinde usulüne uygun bir hac geçirmenizi sağlıyoruz.

  Hac öncesi ve esnasında dini ve teknik konularda bilgilendirme seminerleri düzenlemekteyiz.

  Hacılarımıza Mekke ve Medine’de 24 saat sağlık ve ulaşım hizmeti sunmaktayız.

  Yaşlılarımızın ibadetini rahat bir şekilde yerine getirebilmesi için tavaf ve say için tekerlekli sandalye, arafatta ise hasta otobüsleri ve ambulansları ile hizmet vermekteyiz.